1. Moda i trendy – projektowanie ubioru, druku na tkaninie i akcesoriów

CEL STUDIÓW

Celem studiów podyplomowych jest kształtowanie wiedzy i rozwijanie umiejętności Słuchaczy w zakresie:

• realizacji własnych projektów,
  • metod projektowania mody, toreb,
  • realizacji procesu, prowadzącego do tworzenia kolekcji,
  • kreowaniu własnych wizji i koncepcji projektowych w oparciu o klasyczne i najnowsze technologie dekoracji tkanin – nowe media dekoracji tkanin-druk na tkaninie,
  • analizy trendów społeczno-ekonomicznych, w zakresie zmian zachodzące we współczesnej modzie i preferencjach przyszłych odbiorców mody, szukania własnych inspiracji,
  • promocji marki modowej,
  • współpracy z mediami,
  • rysunku żurnalowego.

Oferta dydaktyczna oparta jest na specjalizacjach projektowych w zakresie projektowania ubioru, stylizacji, realizacji ubioru, projektowania akcesoriów, oraz nowych mediów dekoracji jakie dają najnowocześniejsze techniki druku na tkaninie.

Program obejmuje także wykłady z zakresu zarządzania własną marka modową, przygotowania profesjonalnego portfolia, współpracy z mediami, prognozowania trendów czy historii mody.

Wykładowcy to doświadczona kadra dydaktyczna w kształceniu projektantów mody, projektanci mody oraz specjaliści i pasjonaci mody, praktycy.

Studia podyplomowe Moda i trendy – projektowanie ubioru, druku na tkaninie i akcesoriów realizowane są na Wydziale Tkaniny i Ubioru wiodącym wśród jednostek naukowo - dydaktycznych w Polsce.

Studia podyplomowe kończą się obroną pracy dyplomowej, tj. publiczną prezentacją pracy zrealizowanej podczas całego toku studiów.

ADRESACI STUDIÓW

Jedyne w Polsce studia podyplomowe w zakresie MODA I TRENDY skierowane są do:

• osób chcących zmierzyć się z materią praktycznego projektowania i stylizacji,
  • osób posiadających szerokie zainteresowania, obdarzonych wyobraźnią, otwartych na wszelkie nowości i zmiany, penetrujących nowe sfery design'u i mody.
  • osób kreatywnych, o uzdolnieniach artystycznych i projektowych,
  • osób zawodowo związanych z branżą mody pragnących zmienić swój status poszerzyć wiedzę i podnieść kwalifikacje, a także osób, które planują związać swoje życie zawodowe z modą,
  • osób zainteresowanych specyfiką i mechanizmami rządzącymi modą, analizą i przewidywaniem trendów.

PO UKOŃCZENIU STUDIÓW

Studia podyplomowe przygotowują absolwentów do pracy jako projektant mody – odzieży lub jej elementów, asystent projektanta, dziennikarz modowy, krytyk mody, stylista, koordynator kolekcji, dyrektor kreatywny, promotor mody, marchendiser i manager kolekcji.

Czesne

Czesne za cały rok: 5.400 zł

• za pierwszy semestr: 2.700 zł
  • za drugi semestr: 2.700 zł

• jednorazowo całą kwotę, 5.400 zł (najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć)
  • w dwóch ratach po 2.700 zł za semestr (pierwszą ratę najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć, drugą ratę do 1 lutego)
  • w ośmiu ratach po 675 zł miesięcznie (pierwszą ratę najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć, kolejne raty do 1 każdego miesiąca)

Studia podyplomowe adresowane są do absolwentów studiów wyższych pierwszego / drugiego stopnia / jednolitych studiów magisterskich.

Nie wymagamy wykształecenia kierunkowego.

razem około 250 godzin dydaktycznych (1 godz. dydaktyczna = 45 min)

Zajęcia prowadzone są w języku polskim, w trybie niestacjonarnym, podczas zjazdów weekendowych (sobota - niedziela), zazwyczaj dwa razy w miesiącu, 15 zjazdów.

Planowany termin rozpoczęcia kolejnej edycji: październik 2018

Dyplomy słuchaczy: