5. Projektowanie graficzne na Wydziale Grafiki i Malarstwa, w ramach kierunku Grafika,

Wydział Grafiki i Malarstwa

Opiekun studiów podyplomowych: dr hab. Sławomir Kosmynka, prof. nadzw.

Studia podyplomowe Projektowanie Graficzne przeznaczone są dla osób:

• zainteresowanych projektowaniem graficznym,
  • zainteresowanych szeroko pojętą grafiką reklamową,
  • pracujących bądź pragnących w przyszłości pracować w agencjach reklamowych, wydawnictwach czy instytucjach powiązanych z mediami.

Główne grupy zagadnień projektowych to:

• umiejętność tworzenia kreatywnej grafiki - ważnego elementu we współczesnej komunikacji wizualnej,
  • umiejętność budowania złożonych układów typograficznych,
  • umiejętność budowania ścisłej zależności między treścią a formą przekazu wizualnego,
  • umiejętność wykorzystania fotografii do celów reklamowych,
  • umiejętność budowania skrótu plastycznego,
  • umiejętność projektowania identyfikacji korporacyjnej.

Zajęcia realizowane są zarówno w formie wykładów jak i ćwiczeń praktycznych wykonywanych po indywidualnych korektach z wykładowcą.

Celem studiów podyplomowych jest:

• nauczenie słuchacza wszystkich etapów kreacji komunikatu reklamowego począwszy od analizy rynku, briefingu, formułowania założeń projektowych, kończąc na autorskiej realizacji projektu w programach komputerowych,
  • wykształcenie świadomego projektanta mogącego samodzielnie podejmować zadania projektowe i je skutecznie wykonywać.

Studia podyplomowe kończą się obroną dyplomu podczas, którego Słuchacze prezentują wszystkie realizacje stworzone podczas całego toku studiów podyplomowych (2 semestry).
Ponadto na dyplom Słuchacze przygotowują dokumentację reprodukcyjną w/w realizacji nagraną na nośniku CD/DVD (płyta CD/DVD zostaje w Akademii).
Podczas dyplomu Komisja składająca się z wyznaczonych Wykładowców, uczestniczących w procesie kształcenia, ocenia końcowe prace Słuchaczy wystawiając ocenę (ocena końcowa znajduje się na świadectwie ukończenia studiów podyplomowych).

• w dwóch ratach po 2400 zł za semestr (pierwszą ratę najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć, drugą ratę do 1 lutegp)

• program obowiązujący od roku akademickiego 2017/2018 – pobierz (.pdf)

Plan zajęć

• Plan zajęć na semestr zimowy i letni 2017/2018 – do pobrania w październiku 2017